
MAGYAR BANDA
A Magyar Banda 2020-ban alakult a magyar népzenei mozgalom elismert fiatal muzsikusaiból. Tagjai olyan neves előadóművészek rendszeres zenésztársai, mint Berecz András, Sebestyén Márta, Muzsikás, Állami Népi Együttes, Herczku Ágnes, Cimbaliband.
A zenekar sajátos arculatát az egyedi, ugyanakkor a stílusjegyeknek megfelelő szerkesztési technikák, variálókészség, és az önismétlést elkerülendő igény jellemzi.
E zenei szabadság egyik legszebb szimbóluma a betyár. A betyárok olyan legények, akik lelkük megtörhetetlen szabadságával védik világhoz való jussukat. Lemezük címe is erre utal, hiszen a vezérmotívumként fel-felbukkanó „betyár” szó tizenkét alkalommal hangzik el a dalokban.
„Nem a régmúlt pillanatképeinek reprezentálása a célunk, hanem önmagunk korlátokon felülemelkedő kifejezése azon a zenei anyanyelven, melyet idős mestereinktől örököltünk.”














